ÇSD DUYURUSU

Türk milletini yıkmaya

hiçbir güç yetmez

 

Ülkemiz olağanüstü bir yıl geçirdi. Geçtiğimiz sene 15 Temmuz gecesi, Türkiye’nin refahını, özgürlüğünü ve demokrasisini hedef alan emsali görülmemiş hain bir girişimle karşı karşıya kalındı. Yaşanan süreç ve ülkemizin uğradığı saldırı, maalesef birçok konuda işbirliği yaptığımız dost ülkeler tarafından doğru şekilde değerlendirilmedi, gerekli destek verilmedi. Siyaseten yalnızlaştığımız dönemde, ekonomimiz zor günler geçirdi; büyüme ve ihracatta maalesef tökezledik.

 

Tüm diğer sektörler gibi, ülkemiz tekstil ve hazır giyim sanayisi de yaşanan süreçten olumsuz şekilde etkilendi. Ülkemiz aleyhine söylemlerden olumsuz etkilenen global markaların bir kısmı sürdürülebilir tedarik noktasında sorun yaşayacaklarını düşünerek, bir kısmı da yoğun kara propagandadan etkilenerek sipariş azaltma veya iptal etme yoluna gittiler.

 

Yıllardır büyük emek ve fedakarlıklarla global tedarik zinciri içinde önemli bir yer edinmeyi başaran Türk tekstil ve hazır giyim sektörleri, yine de üretim ve ihracattan vazgeçmeyerek, proaktif bir yaklaşımla çalışmalarını sürdürdü. Daha fazla ülkeye gittik, daha çok fuara katıldık. Milli iradeye karşı yapılan hain darbe planını, yurtdışı muhataplara en doğru şekilde anlattık. Sektör temsilcilerimiz tarafından yurtdışı ziyaretlere ağırlık verildi. Çalışma ve iş hayatının, 15 Temmuz ertesi geçen kısa sürede, normal akışına döndüğü; üretimde herhangi bir aksama olmadığını muhataplarımızı geniş şekilde bilgilendirdik.

 

Yaptığımız temaslarda, Türkiye’nin hain bir darbe girişimine maruz kaldığı, halkımızın büyük bir özveri ve birlik içinde, iktidarı, muhalefeti, işçisi, işvereni, esnafı, sanayicisi, polisi ve askeriyle bir bütün olarak darbe girişimini başarısızlığa uğratarak, yeni bir kahramanlık destanı yazdığı, demokratik kurumlara sahip çıktığı anlatıldı.

 

Bu vesile ile ülkemizin istiklali ve istikbali için canını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de acil şifalar dileyerek, şükranlarımızı sunuyoruz. Unutulmamalıdır ki, ulu önder Atatürk ve dirayetli halkımızın İstiklal Mücadelesi vererek bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet yaşayacaktır. Türk milletinin gücünü kırmaya, ferasetini bozmaya hiçbir güç başaramayacaktır.

 

 

Bülent İyikülah

Çorap Sanayicileri Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı